Nowe kompetencje

Chcieliśmy się z Państwem podzielić naszą małą radością. W ramach różnych zadań, badań i ekspertyz jakie realizujemy, w tym wypadku na potrzeby analiz dynamicznych konstrukcji mostów, opracowaliśmy autorskie rozwiązanie pozwalające na tego typu badania z bardzo dużą dokładnością (rozdzielczość nawet 0,01mm) i bardzo dużą częstotliwością pomiaru (do 1000Hz tj. do 1000 odczytów na sekundę).
W tym przypadku zaletą jest to, że rozwiązanie jest o wiele tańsze niż rozwiązanie klasyczne, a przy tym o wiele mniejsze, prostsze w montażu, może być zamontowane na moście lub innej konstrukcji na stałe w celu monitoringu ciągłego z możliwością komunikacji zdalnej i nie jest to pochyłomierz ani akcelerometr.
Co jeszcze ważne, przy pomocy jednego sensora, możliwe jest monitorowanie wielu obiektów jednocześnie, a także to, że system można dowolnie rozbudowywać i dostosowywać do panujących warunków i potrzeb.
Po porównaniu wyników z innymi metodami rezultaty wydają się bardzo obiecujące 🙂
Więcej szczegółów nie zdradzamy do czasu publikacji artykułu na ten temat i być może zgłoszenia patentu. Trzymajcie za nas kciuki.

Comments are closed.